Czechy: w piątek ponad 13,6 tys. nowych zakażeń; 121 osób zmarło

Ministerstwo zdrowia Czech opublikowało w sobotę dane dotyczące piątkowego bilansu zakażeń: przybyło 13 605 nowych przypadków, zmarło 121 osób. Liczba zdiagnozowanych infekcji była niższa niż przed tygodniem.

Czechy: w piątek ponad 13,6 tys. nowych zakażeń; 121 osób zmarło
Reklama
Reklama
Reklama

Najprawdopodobniej liczba ofiar śmiertelnych zostanie zaktualizowana w sobotę po godz. 18. Najwięcej chorych na Covid-19 zmarło w czwartek - 171. Od 10 dni w ciągu doby umiera ponad 100 pacjentów. Łącznie zmarło 3078 osób.

W sumie w Czechach wykryto dotąd 323 673 infekcji; aktywnych przypadków jest obecnie 183 020. Najwięcej zakażeń przybyło w ciągu ostatnich tygodni.

W październiku pozytywne wyniki testów miało ponad ćwierć miliona osób. Wciąż bardzo wysoki jest odsetek pozytywnych wyników w przeprowadzonych codziennie testach i wynosi on obecnie ponad 33 proc.

W szpitalach leczonych jest 7281 pacjentów, a stan ponad tysiąca jest ciężki. Według obliczeń Instytutu Informacji i Statystyki Medycznej (UZIS) tak zwany współczynnik „R” wskazujący liczbę ludzi zakażanych przez jedną zainfekowaną osobę wynosi 1,13. Władze liczą na to, że wprowadzone restrykcje obniżą ten wskaźnik do 0,8.

W piątek Izba Poselska parlamentu wyraziła zgodę na przedłużenie stanu wyjątkowego, wprowadzonego 3 października, do 20 listopada. Rząd natychmiast to wykorzystał i przedłużył wszystkie obowiązujące ograniczenia do końca stanu wyjątkowego. Dotyczą one m.in. zakazu wychodzenia w nocy oraz godzin pracy placówek handlowych.

Z Pragi Piotr Górecki (PAP)

ptg/ fit/

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze.

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.koronawirus247.pl materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu informacyjnego PAP, będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez właściciela portalu na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.


What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
Reklama
Reklama
Reklama