Grecja: premier wprowadza częściowy lockdown w Attyce i na północy kraju

Premier Grecji Kyriakos Micotakis poinformował w sobotę, że od wtorku wprowadzony zostanie częściowy lockdown, który będzie obowiązywał w południowym regionie administracyjnym Attyka, obejmującym Ateny, i na północy kraju.

Grecja: premier wprowadza częściowy lockdown w Attyce i na północy kraju
Reklama
Reklama
Reklama

Nowe restrykcje są ponadto rozszerzeniem na większość kraju obowiązującej od 22 października w Atenach i Salonikach godziny policyjnej.

Zakaz wychodzenia będzie obowiązywał od północy do godz. 5. Noszenie maseczek będzie obowiązkowe zarówno na otwartej przestrzenie, jak i w pomieszczeniach zamkniętych.

Szkoły, sklepy detaliczne, zakłady przemysłowe, hotele i salony fryzjerskie pozostaną otwarte.

Restauracje, bary, kawiarnie, kina, muzea i siłownie będą zamknięte przez miesiąc, począwszy od wtorku rano.

"To nie jest taki lockdown jak na wiosnę" - podkreślił premier w wystąpieniu telewizyjnym. Dodał, że należy "działać teraz", aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa i nie dopuścić do przeciążenia oddziałów intensywnej terapii.

W piątek odnotowano 1690 nowych zakażeń, zmarło pięć osób. Od tygodnia w Grecji dobowy wzrost infekcji przekracza tysiąc. Jak dotąd kraj jest znacznie mniej dotknięty pandemią niż inne regiony Europy, ale od początku października liczba zakażeń zdecydowanie rośnie. (PAP)

fit/

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze.

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.koronawirus247.pl materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu informacyjnego PAP, będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez właściciela portalu na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.


What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
Reklama
Reklama
Reklama