Litwa: najwyższy od początku pandemii wzrost zakażeń koronawirusem - 1 001

Na Litwie w ciągu ostatniej doby odnotowano najwyższą od początku pandemii liczbę przypadków koronawirusa - 1 001; zmarło osiem osób - poinformował w sobotę resort zdrowia.

Litwa: najwyższy od początku pandemii wzrost zakażeń koronawirusem - 1 001
Reklama
Reklama
Reklama

W przededniu długiego weekendu (po raz pierwszy na Litwie dniem wolnym od pracy jest również 2 listopada, Dzień Zaduszny) prezydent Gitanas Nauseda zaapelował o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa.

„Myjcie ręce, zachowujcie odległość, zakładajcie maski w miejscach publicznych, kontakt z bliskimi utrzymujcie zdalnie. Zostańcie w domu, jeśli czujecie przynajmniej jeden z objaw przeziębienia. W Dzień Wszystkich Świętych powstrzymajcie się od większych spotkań rodzinnych” – napisał na Facebooku prezydent.Zwrócił uwagę, że sytuacja w państwie staje się krytyczna, a każdy człowiek może stać się nosicielem wirusa i stanowić śmiertelne zagrożenie dla najbliższych.

Z powodu szybko rosnącej liczby zakażeń koronawirusem blisko połowa samorządów kraju jest objętych lokalną kwarantanną. Obowiązuje ona m.in. w trzech największych miastach kraju - w Wilnie, Kownie i Kłajpedzie.

W całym kraju zostały skrócone godziny pracy restauracji, kawiarni, barów, klubów nocnych i innych lokali rozrywkowych. Placówki te są czynne tylko do północy, obowiązuje też rejestracja klientów.

Imprezy kulturalne i sportowe w pomieszczeniach zamkniętych są dozwolone z udziałem maksymalnie 300 osób, w przestrzeni otwartej – 400 osób.

Na Litwie dotychczas zarejestrowano 14 824 przypadków koronawirusa. Obecnie choruje 9 729 osób, Wyzdrowiało 4 872. Na Covid-19 w kraju zmarło 165 osób, z powodu zakażenia połączonego z innymi chorobami – 58 osób.

Z Wilna Aleksandra Akińczo (PAP)

aki/ fit/

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze.

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.koronawirus247.pl materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu informacyjnego PAP, będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez właściciela portalu na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.


What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
Reklama
Reklama
Reklama