Posłowie biorą udział w internetowej akcji #MaseczkaChallenge i fotografują się w maseczkach

Parlamentarzyści Lewicy i Koalicji Obywatelskiej biorą udział w internetowej akcji #MaseczkaChallenge; fotografują się z zakrytymi ustami i nosem tłumacząc, czemu jest to ważne w czasie epidemii COVID-19.

Posłowie biorą udział w internetowej akcji #MaseczkaChallenge i fotografują się w maseczkach
Reklama
Reklama
Reklama

Aby wziąć udział w akcji należy zrobić sobie zdjęcie w maseczce w przestrzeni publicznej, napisać dlaczego to ważne, żeby ją nosić oraz nominować kolejne osoby, aby wzięły w niej udział oraz zamieścić hasztag #maseczkachallenge i umieścić grafikę akcji.

Do tej pory na Twitterze swoje zdjęcia w maseczkach wrzucili m.in. posłowie Lewicy Tomasz Trela, Marcin Kulasek i Paulina Matysiak, posłanka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Tracz czy wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka (Lewica).

"Noszę maseczkę, bo dbam o innych i o siebie!" - napisała posłanka Paulina Matysiak. Z kolei jej klubowy kolega Tomasz Trela napisał: "Nośmy maseczki, chrońmy siebie i innych. Dbajmy o zdrowie", a Małgorzata Tracz z KO: "Noszę maseczkę, bo dbam o zdrowie swoje i innych!".

Wśród nominowanych, którzy dotąd nie odpowiedzieli na challenge są m.in. wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty, szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski, europosłanka Zielonych Sylwia Spurek, liderka Inicjatywy Polska, wiceszefowa klubu KO Barbara Nowacka, a także przewodniczący Nowoczesnej, poseł KO Adam Szłapka. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ godl/

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze.

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.koronawirus247.pl materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu informacyjnego PAP, będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez właściciela portalu na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.


What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
Reklama
Reklama
Reklama