Ukraina: najwyższy dzienny bilans infekcji koronawirusem - 8752

Na Ukrainie w piątek wykryto 8752 zakażenia koronawirusem - najwięcej od początku pandemii. 155 pacjentów zmarło, a 1190 osób hospitalizowano. Padł również rekord wyzdrowień - 3902 - poinformował w sobotę ukraiński minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow.

Ukraina: najwyższy dzienny bilans infekcji koronawirusem - 8752
Reklama
Reklama
Reklama

Najwięcej zakażeń potwierdzono w piątek w Kijowie (781) i w obwodzie donieckim (749). W stolicy zmarło również najwięcej osób - 23.

Stepanow oznajmił dzień wcześniej, że w związku z różnymi czynnikami, w tym ekonomicznymi, Ukraina powinna za wszelką cenę unikać wprowadzenia całkowitego lockdownu.

W kraju jest 221 357 aktywnych zakażeń. Ogółem od początku epidemii infekcję potwierdzono na Ukrainie u 387 481 osób, zmarło 7196 chorych, a wyzdrowiało - 158 928.

Poprzednio najwyższą dobową liczbę infekcji odnotowano dzień wcześniej i było to 8312 przypadków.

Do końca roku na Ukrainie obowiązuje tzw. kwarantanna adaptacyjna, która polega na dostosowywaniu ograniczeń do sytuacji epidemicznej w danej jednostce administracyjnej. W środę rząd przedłużył też do końca roku obowiązywanie stanu nadzwyczajnego.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

ndz/ fit/

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze.

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.koronawirus247.pl materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu informacyjnego PAP, będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez właściciela portalu na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.


What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
Reklama
Reklama
Reklama