W Hiszpanii i Portugalii druga doba rekordowych zakażeń – 25,5 tys. i 4,6 tys.

W ciągu ostatniej doby resort zdrowia Hiszpanii zanotował rekordową liczbę zakażeń koornawirusem – ponad 25,5 tys. Nienotowaną wcześniej liczbę infekcji potwierdzono też w piątek w Portugalii – 4,6 tys. W obu krajach to drugi dzień rekordowych zakażeń.

W Hiszpanii i Portugalii druga doba rekordowych zakażeń – 25,5 tys. i 4,6 tys.
Reklama
Reklama
Reklama

Jak poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia Hiszpanii Salvador Illa, między czwartkiem a piątkiem liczba nowych przypadków SARS-CoV-2 zwiększyła się o ponad 25,5 tys., a w całym kraju potwierdzono podczas epidemii 1,18 mln zakażeń.

W ciągu ostatniej doby znacząco wzrosła też liczba zmarłych – o 239. Łączna liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 przekracza w Hiszpanii 35,8 tys.

Illa zastrzegł, że pomimo wyraźnego nasilenia się epidemii koronawirusa rząd nie zamierza ogłaszać przymusowej izolacji społecznej. Wezwał jednak obywateli, aby ograniczyli do minimum wychodzenie z domów.

Do piątku z powodu nasilenia się drugiej fali epidemii Covid-19 kordonem sanitarnym objętych zostało 14 z 17 wspólnot autonomicznych Hiszpanii.

Miniona doba była rekordowa również w Portugalii, gdzie między czwartkiem a piątkiem potwierdzono nienotowaną wcześniej dobową liczbę zakażeń i zgonów, odpowiednio 4,6 tys. oraz 40.

Do piątkowego wieczora portugalskie ministerstwo zdrowia zanotowało łącznie 137,2 tys. infekcji oraz 2,4 tys. zgonów.

Wraz z drugą dobą rekordowej liczby zakażeń największe ugrupowania portugalskiego parlamentu zażądały w piątek od socjalistycznego rządu Antonia Costy ogłoszenia stanu wyjątkowego. Gabinet Costy odmawia, zastrzegając jednak możliwość wprowadzenia nowych obostrzeń.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze.

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.koronawirus247.pl materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu informacyjnego PAP, będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez właściciela portalu na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.


What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
Reklama
Reklama
Reklama